Rodinná firma, ktorá robí stavebnice na tvorivé hranie. Lebo ak sa dieťa pri hre rozvíja, vráti sa mu to v dospelosti

Sme rodinná firma. Tvorca stavebníc PaedDr. Peter Hudák ich ako bývalý pedagóg a metodik ZŠ vymyslel ešte za minulého režimu. Videl, že deťom chýbala jemná motorika a chcel im v tom pomôcť. Zhodou okolností aj mal doma syna a dcéru, ktorí hračky radi testovali. Spolu s otcom sa do toho pustili a vytvorili variabilné drevené stavebnice, ktoré sa vyrábali na východe. Do výroby a balenia sa zapájala celá rodina, aj Petrova mama (na obrázku ako balí hračky do banánových krabíc)

fotky_staraprodukciamoytoy

Chceli ich ponúkať do škôlok, ale po zmene režimu na nič nebolo peňazí. Tak to ešte chvíľu ťahali, ale počas 90-tych rokov sa tento sen rozplynul. Návody na sebe mali Petrove deti a boli už vtedy vymyslené tak, aby zaujali hlavne deti a pomohli im veľmi rýchlo pochopiť ako hračky stavať.

starynavod_zadnacast

Cieľom bolo už vtedy hlavne zlepšovať jemnú motoriku, technické zručnosti a sociálne interakcie, a tým pomáhať v sebavedomí detí.

Hudákovci sa potom odsťahovali do Bratislavy a Peter sa venoval iným veciam. Keď ale stavebnica vyhrala 2. miesto v súťaži Etudy z Dreva, organizovanou Lesníckym Múzeom vo Zvolene a po zvážení momentálnej situácie na trhu hračiek, uvážil, že by mohol tento cieľ zlepšiť hru detí znovu zrodiť. Po dôkladnom premyslení celého konceptu a spolupráci s metodikmi prišli na trh stavebnice MOY TOY v novom a predsa podobnom šate, s rovnakým poslaním – prinášať deťom príležitosti na tvorivé hranie. Pretože tablet nestačí.

Pri druhom vstupe na trh mu pomohol aj už vyrastený syn Martin, ktorý v roku 2016 vyštudoval na Harvarde a prišiel otcovi pomôcť rozšíriť hračky, s ktorými sa aj on tak rád hrával. Vytvorili spolu veľmi dobrý tým, kde je aj technická znalosť aj biznisové cítenie a preto dúfajú, že sa hračky budú páčiť. Sú opäť vyrábané pri dedine na východe, kde sa Peter Hudák narodil, aby tam prinášali prácu a ich dielce sú vyrábané z kvalitného slovenského bukového dreva (kolíky sú z lipy).

Peter a Martin Hudákovci v roku 2016:

ok_dsc3001

 

Prajeme príjemné hranie!