PRE UČITEĽOV

Hračka MOY TOY slúži aj ako učebná pomôcka, ktorá je zaujímavá nie len pre deti, ale vďaka spracovanej metodike a animovanému návodu aj pre učiteľov.

Na základe našich skúseností zo ZŠ a MŠ sme sa snažili myslieť naozaj na všetko. Materiál pre skupiny detí zjednocujeme pridaním rovnakých dielcov (kolieska, kocky), tak aby učiteľ mohol deti na začiatku viesť pri stavbe rovnakých jednoduchých hračiek. Začínajú jednoduchými „buginami“ z kociek a koliesok a postupne spoločne zvládajú stále náročnejšie stavby. 

Pre učiteľov máme Metodiky s podporným materiálom, prispôsobené veľkosti skupiny detí a Mestečka – Malé mestečko (2 tematické sady, do 12 detí), Mestečko (5 rôznych tematických sád, do 30 detí + skrinka a pracovný pultík)Po postavení hračky je dieťa odmeňované nálepkou do jeho/jej vlastného zošitu Šikovníček. Obsahom systému MOY TOY pokrývame veľkú časť učebných osnov (ŠVP). Deti sa pri hre zdokonaľujú v jemnej motorike, technickej zručnosti, sociálnych  interakciách, ako aj dopravnej výchove.